Bitcoin Slides do $11,800

Bitcoin rozpoczął dzień z negatywną dynamiką. W czasie prasy, największa kryptokurcja według market cap jest notowana na 11.775,63 dolarów (-1,73%), według CoinMarketCap. Wykres pary transakcyjnej USD/BTC od EXANTE Ze swojej strony, Ethereum spadło do 391.35 USD (-1.24%), podczas gdy XRP wzrosło o 0.61% i obecnie wynosi 0.298 USD. Mówi zespół analityków FxPro:

„Bitcoin stracił około 1% swojej wartości w ciągu ostatnich 24 godzin. W tym samym czasie, indeks chciwości i strachu wzrósł o 6 punktów do 84 w tym samym okresie.

Bitcoin jest również coraz bardziej podatny na ewentualny rajd dolarowy, ponieważ kryptonim ostatnio wykazał negatywną korelację z amerykańską walutą krajową. Ogólna poprawa sytuacji gospodarczej po opublikowaniu danych o zatrudnieniu w USA, która zwiększyła zarówno dolara, jak i akcje, może również stać się negatywnym czynnikiem dla Bitcoin Future, ponieważ krypto waluta przyciągnęła popyt ze strony dużych inwestorów, którzy chcą zdywersyfikować część swojego portfela ze względu na słabą sytuację gospodarczą.

Należy jednak zauważyć, że oprócz krótkoterminowych statystyk, istnieje znacznie większe negatywne tło dla skutków pierwszej fali pandemii koronaawirusowej i początku drugiej. Banki centralne od dawna aktywnie stymulują gospodarkę, a efekt ten od pewnego czasu będzie miał pozytywny wpływ na popularne wskaźniki kondycji gospodarczej, ale nie oznacza to koniecznie, że drukowanie pieniędzy rozwiąże podstawowe problemy.

Oznacza to, że nadal będziemy świadkami wzrostu zawirowań na rynku, co może pozytywnie wpłynąć na Bitcoin“. Według rankingu CoinMarketCap, 9 walut w pierwszej dziesiątce jest w kolorze czerwonym. Jeśli chodzi o limit rynkowy dla wszystkich walut wymienionych w CoinMarketCap, pozostaje on na poziomie $360 379 361 118.